Strona: VIII Konferencja Solina 2023 / Katedra Budownictwa Ogólnego

VIII Konferencja Solina 2023

Konferencja odbyła się w dniach 20 - 24 VI 2023 roku

R O Z W Ó J     Z R Ó W N O W A Ż O N Y
Architektura - Budownictwo - Inżynieria Środowiska -
Geodezja - Energetyka - Transport
Innowacyjne technologie energoefektywne
- źródła energii,  racjonalne zużycie energii -
Energia niskoemisyjna przyjazna dla środowiska

  Nazwa Konferencji SOLINA jest związana z miejscem obrad konferencyjnych, które odbywają się w ośrodkach konferencyjno-wypoczynkowych w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim, w bieszczadzkim, przyrodniczym otoczeniu.

Program konferencji SOLINA 2023

01-programkon2023-tab.jpg

02-programkon2023-tab.jpg

 

Program szczegółowy konferencji SOLINA 2023

      Wystąpienia konferencyjne Uczestników były przedstawiane podczas obrad sesyjnych:

  • w postaci prezentacji ustnych
  • lub w postaci prezentacji posterowych jako arkusze na stojakach

Referat problemowo-dyskusyjny

Zagrożenia impaktowe wobec budynków mieszkalnych

lokalizowanych na powierzchni Księżyca

dr inż. Marcin KACZMARZYK

(wtorek, 20.VI.2023 r.  godz. 1930 – 2030)

SESJA I

 (środa, 21.VI.2023 r.  godz. 1000 – 1200)

  1. Prezentacja Firmy FAKRO - Producent okien dachowych i schodów strychowych
  2. DUDZIŃSKA Anna Zielona transformacja w budownictwie w kierunku zrównoważonej środowiskowo przyszłości
  3. KACZMARZYK Marcin Podstawowe składniki modelu termicznego budynku mieszkalnego lokalizowanego na powierzchni Księżyca
  4. KRAUSE Paweł Diagnostyka defektów cieplnych ETICS w warunkach oddziaływania promieniowania słonecznego
  5. NOWOŚWIAT Artur, ŻUCHOWSKI Rafał, OLECHOWSKA Marcelina Parametry opisujące jakość akustyczną sal lekcyjnych
  6. NURZYŃSKI Jacek Nowe trendy w budownictwie mieszkaniowym, uwarunkowania i wyzwania akustyczne
  7. STARAKIEWICZ Aleksander Rzeczywiste zużycie energii w budynku jednorodzinnym
  8. ADAMCZYK Jerzy Prawo budowlane a świadectwo energetyczne

Główny referat konferencyjny

prof. dr hab. inż. Dorota CHWIEDUK

Wice Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej WMEiL

Politechnika Warszawska

Możliwość realizacji osiedli dodatnich energetycznie Positive Energy Districts w Polsce

(środa, 21.VI.2023 r.  godz. 1230 – 1430)

SESJA II posterowa

 (środa, 21.VI.2023 r.  godz. 1600 – 1800)

  1. BIS Marta Ocena metod wstępnej obróbki biomasy za pomocą analizy wielokryterialnej
  2. BRACHACZEK Wacław, JURASZEK Janusz, CHLEBOŚ Adam Wpływ surowców pochodzenia odpadowego na wybrane właściwości cementowo-polimerowych zapraw uszczelniających
  3. STRZAŁKOWSKI Jarosław, GARBALIŃSKA Halina Badania sondażowe lekkiego porowatego kompozytu cementowego – betonu żelowego
  4. HELBRYCH Paweł Zastosowanie syntetycznych makrowłókien w betonach posadzkowych
  5. ORDON-BESKA Beata, SELEJDAK Jacek Wpływ wybranych czynników na dokładność oceny zbrojenia płyt żelbetowych metodą elektromagnetyczną
  6. PAWŁOWSKA Małgorzata, ZDEB Magdalena, BOCHIŃSKA Emilia Efektywność chemicznej obróbki wstępnej biomasy wytłoków owocowo-warzywnych prowadzonej w różnych warunkach temperaturowych
  7. PĘKALA Agnieszka, MUSIAŁ Michał Wykorzystanie wtórnych surowców mineralnych w budownictwie
  8. PIETRZAK Alina Wpływ struktury i długości włókien polipropylenowych na wybrane właściwości betonu
  9. SZYSZKA Jerzy Transparentne i semitransparente przegrody kolektorowo-akumulacyjne
  10. ULEWICZ Małgorzata Wykorzystanie popiołów i żużli do modyfikacji właściwości zapraw cementowych
  11. ŻELAZNA Agnieszka Energetyczna, środowiskowa i ekonomiczna efektywność instalacji kolektorów słonecznych w kontekście zrównoważonego projektowania

SESJA III

 (czwartek, 22.VI.2023 r.  godz. 1000 – 1200)

  1. Prezentacja Firmy ALUPROF - Producent systemów aluminiowych
  2. GUŁKOWSKI Sławomir, DRAGAN Piotr, MUÑOZ DIEZ José Vicente, NOFUENTES GARRIDO Gustavo Analiza degradacji modułów PV pracujących w systemach fotowoltaicznych
  3. JĘDRZEJUK Hanna Zmiana metodyki obliczania wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku i ich wpływ na ocenę energetyczną systemów przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach jednorodzinnych
  4. KRAWCZAK Ewelina, ZDYB Agata The relationship between dye adsorption time and efficiency of catechol sensitized solar cells
  5. KURTZ-ORECKA Karolina Modelowy Region Energii Odnawialnych Wysp Uznam i Wolin – prezentacja projektu INT190 MoRE
  6. PAWLAK-JAKUBOWSKA Anita Moduł dachu ruchomego z panelami fotowoltaicznymi i poziomym jednoosiowym systemem nadążnym
  7. TWARÓG Bernard Idea hybrydowej elektrowni szczytowo pompowej Solina - Myczkowce
  8. WAJSS Paweł Narzędzia obniżające zapotrzebowane na energię końcową w budownictwie mieszkaniowym
  9. ZDYB Agata Nanostrukturalne materiały w ogniwach fotowoltaicznych trzeciej generacji

SESJA IV

 (czwartek, 22.VI.2023 r.  godz. 1230 – 1430)

  1. Prezentacja Firmy KOWALSKI - Producent okien i drzwi
  2. GILEWSKI Paweł, PIERZCHALSKI Michał, WĘGLARZ Arkadiusz Wymagania prawne wybranych krajów europejskich dotyczące obliczania śladu węglowego budynków
  3. ORLIK-KOŻDOŃ Bożena Wyrób termoizolacyjny na bazie regrenulatu styropianowego
  4. OSTROWSKI Krzysztof, SIKORA Oliwia, PIECHACZEK Marcin Analiza możliwości wykorzystania rur kompozytowych w projektowaniu elementów osiowo ściskanych z betonu samozagęszczalnego
  5. SOBCZYŃSKA Ewa Gliniane zaprawy rekonstrukcyjne - wymagania i algorytm doboru
  6. TERLIKOWSKI Wojciech Ocena zdolności rewitalizacyjnej budynków zabytkowych w procesie rewitalizacji obszarów miejskich
  7. WASILEWSKI Kacper Zastosowanie materiałów z pamięcią kształtu we wzmacnianiu konstrukcji historycznych

SESJA V posterowa

(czwartek, 22.VI.2023 r.  godz. 1600 – 1800)

  1. BEDNARZ Anna, BABIARZ Bożena Analiza inwestycji zwiększających efektywność energetyczną budynków
  2. CIEŚLAK Krystian Analiza porównawcza pracy mikroinstalacji fotowoltaicznej opartej na różnych technologiach produkcji modułów PV
  3. FILIPOWICZ Mariusz, ŻOŁĄDEK Maciej Analiza dynamiczna mikro-skalowych systemów energetycznych
  4. HOFFMAN Szymon, JASIŃSKI Rafał Trends in concentrations and emissions of air pollutants in Poland
  5. JASIŃSKI Rafał Determination of daily patterns of PM2.5 concentration
  6. KRASOŃ Joanna, LICHOŁAI Lech, MIĄSIK Przemysław Możliwości magazynowania ciepła w kompozytowej ścianie kolektorowo-akumulacyjnej
  7. KURTZ-ORECKA Karolina, OŚKA Damian, ALKHRABSHA M. Analiza wpływu gęstości zabudowy sąsiedniej na kształtowanie wymiany ciepła z powierzchni podłogi na gruncie
  8. PAVLENKO A., PIOTROWSKI J. Z., STĘPIEŃ A., ORMAN Ł., CIOSEK A., SADKO K. Badania w kierunku poprawy efektywności energetycznej szyb zespolonych
  9. POPŁAWSKI Łukasz, MICHALCZUK Martyna, GUŁKOWSKI Sławomir Badanie wydajności systemu fotowoltaicznego zlokalizowanego w województwie lubelskim
  10. SIKORA Anna Kompozycje urbanistyczne małych miast o genezie modernistycznej
  11. WÓJCICKA–MIGASIUK Dorota, URZĘDOWSKI Arkadiusz Wpływ emisyjności powierzchni na transport ciepła w szczelinach powietrznych ścian budowlanych

SESJA VI

 (piątek, 23.VI.2023 r.  godz. 1000 – 1200)

  1. DĘBSKA Bernardeta Wpływ czynników starzeniowych na wybrane właściwości zapraw żywicznych zawierających odpady
  2. HOFFMAN Szymon Modelowanie regresyjne stężeń PM2,5 z wykorzystaniem perceptronu wielowarstwowego
  3. KALISZEWSKI Daniel, RAUBA Krystyna, KRASSOWSKA Julita Kompozyty lekko przenoszą w przyszłość
  4. MUSIAŁ Michał, PĘKALA Agnieszka Analiza funkcjonowania cieplnego zmiennofazowych kompozytów budowlanych
  5. SZAŁAS Grzegorz Analiza wpływu plam słonecznych na klimat Ziemi
  6. SZYSZKA Jerzy Badania Interaktywnej Ściany Kolektorowo - akumulacyjnej

Referat problemowo-dyskusyjny

Zagadnienia energooszczędności w budynkach

dr inż. Aleksander STARAKIEWICZ

(sobota, 24.VI.2023 r.  godz. 1000 – 1100)


 

   Organizatorzy Konferencji:

Politechnika Rzeszowska
Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury
Katedra Budownictwa Ogólnego
ul. Poznańska 2
35-959 Rzeszów

     Kontakt:

dr inż. Joanna Krasoń - sekretarz organizacyjny

e-mail: jkras@prz.edu.pl

tel. 17 865 1728  lub 17 865 1178  lub 17 865 1025  lub 17 865 1428

e-mail konferencyjny: solina@prz.edu.pl

      Komitet organizacyjny:

Lech Lichołai                    -   przewodniczący
Joanna Krasoń                 -   sekretarz organizacyjny
Aleksander Starakiewicz  -   koordynator programowy
Przemysław Miąsik           -   koordynator przebiegu Konferencji
Bernardeta Dębska    
Jerzy Szyszka   
Michał Musiał    
Marcin Kaczmarzyk     
Artur Szalacha

 

 Jezioro Solińskie w Bieszczadach

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Uczestnikom za przyjazd
w Bieszczady nad Jezioro Solińskie
… i za wzięcie udziału w obradach Konferencji SOLINA 2023

 

01-ksiezyc1--.jpg


 

logosolina.jpg

 


 

 

 szybowcewbieszczadach.jpg

 

 logo_kbo-zielone-01.jpg

 

Licznik wyświetleń 1826Unikalne odsłony z okresu 2022.05.26 - 2024.05.26
Liczba wizyt uwzględniających tą stronę. Jeżeli strona odwiedzana była kilka razy podczas jednej wizyty, zostanie policzona tylko raz.

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję